Hygge x szkoła kochania małych rzeczy

“Hygge” to stan ducha. Nie można go kupić, nie można go dostać ale można się go nauczyć. “Hygge” to sztuka dzięki której uczymy się przeżywać i cieszyć się tym co mamy, ale nie mylcie tego z posiadaniem! “Hygge” dalekie jest od konsumpcjonizmu, jest przyżywaniem.

_DSC0261

Autorem książki którą Wam dziś prezentuję jest dyrektor Instytutu Badań nad Szczęściem w Kopenhadze, Meik Wiking. Kto inny jak nie on opowie o “hygge” najlepiej? Myślę, że jest to jedyna słuszna publikacja na ten temat, zwłaszcza jeśli interesuje Was “hygge” od strony technicznej.

Ok, otwieramy świat “HYGGE”:

Powyżej zamieszczam kilka zdjęć z wnętrza książki byście mogli zobaczyć jak uroczo jest skonstruowana, pastelowe kolory, zdjęcia rodem z najlepszych profili z Instagrama… Mnie to przekonuje i czułam się “hyggeligt” już od samego przeglądania książki 🙂

Treść jest lekka w czytaniu ale nie lapidarna. Zawiera wiele wiedzy praktycznej która zbliża czytelnika do duńskiego modelu cieszenia się życiem. Po przeczytaniu całości zaczniecie zauważać więcej szczęśliwych momentów każdego dnia a co najważniejsze, nauczycie się je tworzyć.

Mój ulubiony atrybut tej książki to właśnie oprawa graficzna i rodzaj papieru na jakim jest wydrukowana. Jej lekkość skłania do refleksji o tym, że wspominane już szczęście tkwi w przeżywaniu i doświadczaniu a nie konsumowaniu (mimo, że nadal lubię ładne przedmioty i to raczej się nigdy nie zmieni 😀 )

Z całego serca polecam każdemu kto lubi “skandynawskie klimaty” lub poszukuje klucza do szczęścia.

/M.

Advertisements

3 Comments Add yours

 1. Kolejna pozycja na liście “do przeczytania” 🙂 Zawartość urzeka od pierwszej chwili. Elegancka i czysta oprawa, a zawartość? Koniecznie muszę sprawdzić 🙂 Myślę, że to temat rzeka, jednak warto znać tajniki budowania szczęśliwego życia 🙂

  Liked by 1 person

  1. moweroska says:

   Gorąco polecam książkę, jest super! 😊
   Między innymi dlatego nie chciałam pisać zbyt dużo o treści, bo warto samemu przeczytać 🙂

   Liked by 1 person

 2. Justyna Lis says:

  Przymierzam się żeby poczytać coś więcej o hygge – przebywając w Danii nie miałam pojęcia o tak wielu rzeczach o których teraz, krok po kroku się dowiaduję!

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s