Jakość kontra ilość x garderoba idealna według Katarzyny Tusk

Katarzyna Tusk jest znana każdemu w Polsce choćby ze względu na działalność publiczną swojego taty. Od kilku lat z sukcesem prowadzi serwis lifestyle’owy, Make life easier, wydała pierwszą książkę poświęconą modzie, lub jak kto woli: swojej wizji mody. 

“Elementarz stylu” wydany w 2015 roku to pozycja z którą warto się zapoznać. Jest to książka wypełniona pięknymi zdjęciami i przyjemną do czytania treścią, której zadaniem jest pomoc w odnalezieniu swojego stylu. 
Warto zaznaczyć że styl Kasi to elegancja i kobiecość a więc “Elementarz” na pierwszy rzut oka może wydać się bezwartościowy dla osób które lubią fast fashion i najświeższe trendy. 

W swojej książce autorka próbuje przekonać czytelnika, że lepiej mieć mniej ubrań z których zawsze uda się skompletować coś ładnego, niż mieć szafę pełną ubrań modnych tylko przez sezon w których wyjdziemy w najlepszym wypadku zaledwie kilka razy. 

Odnosząc się do treści książki łatwo można dokonać analizy swojej garderoby- do czego autorka kilkakrotnie namawia by móc z łatwością skompletować outfit bez marnowania czasu na grzebanie w przepełnionych szafach. 

Moim ulubionym jak dotąd fragmentem jest ten opisujący modę w Paryżu- ale nie będę cytować, bo warto przeczytać samemu 😉 

Ile sama wyniosłam z tej książki? Paradoksalnie nic nowego a jednak tak przydatnego. Czasami mamy gdzieś w głowie sposób na pewne rozwiązania ale brak nam bodźca by zrobić pierwszy krok. Katarzyna Tusk w ciągu całej książki zwraca się bezpośrednio do czytelnika co buduje motywację do zmian w stylu. Sama zrobiłam przegląd swojej garderoby i wiem czego mi brakuje a co jest całkowicie zbędne. 

Ps. Wczoraj miałam “szewski poniedziałek”- innymi słowy: mega lenia, dlatego nie pojawił się wpis- wybaczcie 😉

/M.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s