Pinterest x czasoumilacz czy…?

Jak każdy w dzisiejszych czasach, dużo  wolnego czasu spędzam w Internecie. Surfowaniem jako takim umilam sobie podróż do pracy i z powrotem, przerwę w pracy czy czas oczekiwania w kolejce. 

Tak, nie chce być inaczej…

Pewnego dnia do mojego świata wkroczył Pinterest. Wtedy nie był jeszcze wcale popularny, a kontent był głównie zagraniczny. Z językiem angielskim nie mam problemów więc i kontent czy tak zwane “piny” nie były poza zasięgiem. Ogólnie tekstowa zawartość nie miała i nie ma zbyt dużego znaczenia bo wszystko co przypinam to zdjęcia. Uczucie jest takie samo jak w przypadku tablicy korkowej, tzw moodboard. Z tym że jeśli chcę dowiedzieć się więcej, nie muszę wyszukiwać ręcznie informacji, bo każdy obraz jest podlinkowany do oryginalnej strony w Internecie zawierającej informacje którego dotyczy obrazek. 

Co więcej- serwis zapamiętuje wyszukiwane hasła i sam podrzuca nowe, powiązane “piny”. 

Użytkownik może tworzyć swoje własne tablice, przypiąć wszystko co znajdzie w Internecie. Wystarczy zainstalować wtyczkę aplikacji w przeglądarce internetowej i jednym klikiem zapisywać choćby przepisy kulinarne. 

Wystarczy kliknąć!

Serwis oferuje oczywiście darmową aplikację na smartfona więc to w ten sposób przypinam najwięcej. Tak jak pisałam większość smartfonowego przeglądania Internetu odbywa się w drodze więc głównie korzystam z aplikacji.

Czy jest to czasoumilacz czy bardziej czasopożeracz? Łatwo się wciągnąć to fakt, nie mniej jednak warto nie tracić kontaktu z rzeczywistością. 

Jeśli nie korzystacie jeszcze z serwisu, to koniecznie go sprawdźcie bo jeśli moja teściowa (która jest zupełnie nie skomputeryzowana) uwielbia wyszukiwać tam inspiracje, to uwierzcie mi- WARTO!

/M.

Advertisements

One Comment Add yours

  1. cactieyes says:

    Korzystam i wprost uwielbiam Pinterest! 😋

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s